Audyty bezpieczeństwa fizycznego i elektronicznego

  Nie zawsze jesteśmy w stanie wyszukać luki we własnym systemie zabezpieczeń. Z osobistego doświadczenia znamy sytuacje gdzie zastosowane procedury i techniki były doskonałe – ale niestety 10 lat temu. Modernizacja procedur i systemów to niestety nigdy nie kończąca się walka z pomysłowością intruzów. Naturalne też jest to, że w natłoku obowiązków związanych z prowadzoną działalnością i z upływem czasu zapominamy o istotnych, ale pozostających w tle czynnikach mających wpływ na spokój biznesu.

  Na zlecenie klienta przeprowadzimy próby „ataku” na system bezpieczeństwa fizycznego i informatycznego firmy. Wykryjemy luki całościowo lub w wybranych obszarach. Wprowadzimy „kreta” do zespołu, sprawdzimy jak szybko uda się go zidentyfikować i czego ciekawego dowiemy się o badanej strukturze. Szczegóły omówimy z zainteresowanym bezpośrednio. Działanie poprzedzone będzie przygotowaniem planu „ataku” . Na końcu dostarczymy raport z dokładnym opisem działań oraz zalecenia dotyczące zmian w procedurach.

   Pomagamy również tworzyć procedury bezpieczeństwa, obiegu dokumentacji, dostępu do systemu i inne niezbędne dokumenty wewnętrzne mające za zadanie podwyższanie standardów bezpieczeństwa w firmie. Wspólnie z wyznaczonym przez klienta pełnomocnikiem przeprowadzimy szkolenia pracowników mające za zadanie ułatwić zrozumienie celu wprowadzenia procedur i sposób ich stosowania na co dzień, by nie były tylko dokumentami przypiętymi do tablicy informacyjnej w korytarzu. Pomożemy w utworzeniu funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji  i Administratora Systemu Informatycznego.  Zapraszamy do kontaktu i pytań jeśli chcą Państwo omówić temat szerzej.

Copyright © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone. Tworzenie stron www, pozycjonowanie,grafika by www.swiatwebmasterow.pl