Detektyw – Kontrola dzieci

   W szybko zmieniającej się rzeczywistości nie jesteśmy w stanie przewidzieć na jakie niebezpieczeństwa są narażone Nasze Dzieci. Agresja w internecie, przemoc ze strony rówieśników, przemoc seksualna, nałogi, złe towarzystwo, sekty. Martwi się tym zapewne każdy świadomy rodzic.

Jeżeli podejrzewasz, że Twoje Dziecko może mieć problemy. Dostrzegasz niepokojące sygnały, dziwne zachowanie, nagłą zmianę w nawykach lub przykrą reakcję na członka rodziny, znajomego – to sygnały, których nie możesz zignorować. Dyskretnie ustalimy, czy to tylko chwilowa zmiana nastroju, czy też poważny sygnał alarmowy. Weryfikujemy również jakość pracy opiekunek/opiekunów dzieci.

   Technologia i obyczaje ewoluują dziś znacznie szybciej niż jeszcze dziesięć lat temu. Zapracowany i zabiegany rodzic nie zawsze jest w stanie nadążyć za nowinkami będącymi oczywistością dla 10 latka. Mając 30 czy 40 lat wydaje nam się, że jesteśmy z informacjami ze świata na bieżąco. Wierzcie mi, że nie. Umiejętność obsługi komputera, obecność na kilku portalach społecznościowych i dobry kontakt z nastolatkami nie sprawiają, że wszystko rozumiemy. Wielu z dorosłych pamięta jeszcze swoje zachowania i czasem ryzykowne zabawy i wyprawy. W końcu to było tylko kilkanaście lat temu. Detektyw ze względu na wykonywaną pracę często spotyka się z nietypowymi i niebezpiecznymi sytuacjami. I mimo to ciągle zdarza się, że jest zaskoczony. To co jeszcze chwilę temu było nie do pomyślenia dziś jest dostępne i w środowisku młodzieżowym akceptowalne. Presja wywierana na dzieci przez otoczenie jest coraz większa i niejeden dorosły miałby problem z asertywnym zachowaniem. Paradoksalnie wpadamy też pułapkę większej tolerancji jaką mamy wobec niebezpiecznych zachowań. Niestety normą w naszej pracy są sytuacje kiedy dowiadujemy się, że rodzice pozwalają podczas imprezy 15 latków na spożywanie alkoholu i palenie marihuany. Tłumaczą to tak, że lepiej by dzieci robiły to pod kontrolą w domu. No cóż. Nie nam to oceniać. Czasem jednak sprawy wymykają się naszej kontroli. Dobrze jest wtedy wiedzieć jaka jest prawdziwa skala problemu. Z kim spotyka się nasze dziecko. Czy jego zachowania i otoczenie są naprawdę niebezpieczne, czy też nie jest tak źle jak nam się wydaje. Z pomocą przychodzi wtedy doświadczony detektyw. Ustalimy co się dziej z dzieckiem. Jakie zachowania realizuje grupa. Czy dziecko nie nawiązuje niebezpiecznych kontaktów. Pomożemy zakupić i zainstalować odpowiednie oprogramowanie i sprzęt.

W wypadku zagrożeń wobec młodszych dzieci skuteczne zazwyczaj są systemy wizyjne i lokalizacyjne. Tu również możesz oczekiwać od nas fachowego doradztwa w doborze i instalacji sprzętu.

Umożliwiamy też wynajęcie niezbędnego wyposażenia na dowolny okres.