lighthouse-1495186

Zagrożenia wynikające z lokalizacji GPS.

    Zdarza się, że bez naszej wiedzy jesteśmy lokalizowani przez różnego typu urządzenia. Kontroluje nas partner, wspólnik, pracodawca itd. Dane zbierane i przesłane przez lokalizator udostępniają analizującej je osobie ogromną i niebezpieczną wiedzę. O szczegółach technicznych urządzeń napisano już dziesiątki artykułów. Mało kto zastanawia się jednak nad innymi niż naruszenie prywatności zagrożeniami.

    Z doświadczenia mojego i moich kolegów wynika, że są osoby, które nie martwią się tym, czy są lokalizowane czy nie. Twierdzą, że nie ma sensu popadać w paranoję. Dodatkowo ze względu na łatwość instalacji i rozmiary dostępnych powszechnie urządzeń samokontrola przekracza możliwości osoby, która nie dysponuje odpowiednim sprzętem i doświadczeniem. Zastanówmy się jednak, co może się stać, jeśli dane o naszej lokalizacji trafią w niepowołane ręce. Śledzący nas wie oczywiście gdzie przebywamy. Wie, kiedy wyruszamy z domu, ile czasu spędzamy w pracy, na zakupach, na siłowni itd. Może się dowiedzieć gdzie i kiedy odwozimy dzieci do szkoły lub przedszkola. Poznaje nasze ulubione miejsca, trasy przejazdu i zwyczaje. Jest w stanie wybrać dogodny moment by włamać się do domu, firmy lub obserwować bliskich. Jeśli używamy samochodu by jechać do naszych klientów, odbiorców, wspólników lub urzędów obserwujący może przewidzieć jakie są nasze plany biznesowe. Jakich kontrahentów mamy i planujemy pozyskać. Wie gdzie szukamy dostawców i odbiorców naszych towarów i usług. Dodatkowo tanie urządzenia są bardzo podatne na ataki z zewnątrz. Nie tylko bezpośrednio obserwujący może pozyskać wiedzę o nas. Mogą to też być przypadkowi intruzi.

    Są osoby i podmioty, które zagrożone są stale. Wiedzą o tym i odpowiednio się zabezpieczają. Pozostali powinni jednak pomyśleć czy również nie bywają zagrożeni. Może to być sytuacja jednorazowa lub powtarzająca się. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalisty. Wykrywanie lokalizatora nie trwa długo. Nie jest też bardzo drogie. Fachowiec dysponujący odpowiednim sprzętem dokona przeszukania w około pół godziny. Osoby częściej narażone na tego typu inwigilację mogą wykupić abonament na taką usługę. Jednostkowe sprawdzenie raz w tygodniu powinno być wtedy wystarczające i dość tanie. Taką usługę proponuje oczywiście pandetektyw.pl . Wykrywamy urządzenia GPS i podsłuchy różnego typu. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów i zapoznania się z usługą pozwalającą na wykrywanie gps.